Tepelná čerpadla PZP - HPAW

Tepelná čerpadla HPAW

Tepelné čerpadlo HPAW split-systém je určeno pro ekologické a energeticky úsporné vytápění, ohřev teplé užitkové vody nebo bazénové vody.

Vytápěné objekty mohou být různého charakteru s teplovodním systémem vytápění, ať už se jedná o systém s radiátory, podlahové nebo stěnové vytápění a kombinované systémy. Nejčastější použití je pro rodinné domy, bytové domy, administrativní budovy.

Pro svůj velký výkon se s výhodou dá využít pro ohřev bazénové vody aquacenter, sezónních koupališť nebo pro ohřev velkého množství teplé užitkové vody.

 

Tepelné čerpadlo HPAW split-systém charakterizují následující vlastnosti:

  • v zimě topí - v létě chladí
  • snadná instalace
  • efektivní provoz do -25°C
  • vynikající technické parametry
  • vysoký energetický efekt
  • možnost celoročního využití
  • velmi tichý provoz
  • inteligentní řídící systém
  • bez nároků na údržbu a servis

Tepelné čerpadlo HPAW split-systém je úsporný zdroj tepla, který jako zdroj primární energie využívá venkovní vzduch. Dodává se ve třífázovém provedení s topnými výkony 6 / 8/ 10 / 12 / 14 / 18 / 22 / 30 / 36 kW a jednofázovém provedení s topnými výkony 6 / 10 / 16 kW.

Skládá se ze dvou dílů:

Vnější díl - výparník tepelného čerpadla - venkovní jednotka; Instaluje se vně vytápěného objektu na volném prostranství takovým způsobem, aby nedocházelo ke snížení proudění vzduchu skrz výparník tepelného čerpadla a ke zpětné cirkulaci již ochlazeného vzduchu. Proudění vzduchu přes výparník zajišťuje axiální ultratichý ventilátor. Součástí je rovněž elektronický expanzní ventil. Konstrukce venkovní jednotky je z materiálů odolných proti korozi, které dlouhodobě odolají všem povětrnostním vlivům venkovního prostředí.

Vnitřní díl - umisťuje se do vhodného vnitřního prostoru, kde by teplota okolí neměla klesnout pod +5°C. Vnitřní díl obsahuje kompresor, chladivový kondenzátor a další díly chladicího okruhu včetně elektrických rozvodů, řídícího systému tepelného čerpadla s ovládacím panelem.

Oba díly tepelného čerpadla se při montáži propojí chladivovým potrubím a potřebnou kabeláží. Umístění vnějšího i vnitřního dílu se volí tak, aby délka propojovacího potrubí nebyla pokud možno delší než 12m. Za optimální se považuje délka 5-10m. Delší vedení je nutné konzultovat s výrobcem. Je třeba dbát na řádné izolování propojovacího potrubí, aby zde nedocházelo ke srážení vzdušné vlhkosti. Potrubí ani kabeláž není součástí standardní dodávky. Na přání zákazníka je lze dodat podle aktuálního projektu na zvláštní objednávku.

Více informací o tomto tepelném čerpedla viz katalog

 

TEPELNÁ ČERPADLA ZLÍN, vzduchotechnika, klimatizace, projektování, realizace

rychlý kontakt: +420 602 772 323 od 8:00 - 18:00 hod.

Úvod Tepelná čerpadla Vzduchotechnika a klimatizace Servis a revize Kotlíková dotace Realizace Kontakt